دوره آموزشی " مسئولیت اجتماعی " ویژه بانک دی اجرا گردید.
13 آذر ماه 1397
دوره آموزشی " مسئولیت اجتماعی " ویژه بانک دی در تاریخ 1397/09/13 با هدف آشنائی با مدل و جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت سازمان ها که توسط انجمن مدیریت ایران در تاریخ 2و3 بهمن ماه 97 برگزار خواهد شد، اجرا گردید.
انجمن مدیریت ایران به عنوان انجمن ممتاز وزارت علوم تحقیقات و فناوری و با بیش از 62 سال سابقه ارائه خدمات در ترویج مفاهیم و اصول مدیریت، دو دوره “جایزه ملی مسئولیت اجتماعی مدیریت ” را تاکنون با حضور تعدادی از سازمان ها و موسسات بزرگ با همکاری دانشگاه خاتم برگزار نمود. امسال سومین دوره این جایزه نیز در بهمن ماه برگزار خواهد شد. انجمن مدیریت تلاش دارد تا زمینه های ترویج و گسترش مسئولیت اجتماعی را از طریق اساتید، صاحب نظران و اندیشمندان این حوزه در بنگاه های بزرگ توسعه دهد تا از این طریق بتوان ضمن ارزیابی فعالیت های سازمان ها در راستای ابعاد مسئولیت اجتماعی، زمینه های حضور آنان را در پذیرش مسئولیت نه تنها در قبال کارکنان، سهامداران و ذی نفعان خود بلکه برای منتفع شدن آحاد جامعه از فعالیت های آنان ارتقا دهد. این امر هم اکنون در بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا به عنوان اصلی ترین وظیفه تعریف شده و همین موضوع موجبات مقبولیت هرچه بیشتر این شرکت ها را در بین مشتریان، رقبا، سهامداران، جامعه ملی و بین المللی شده است. این شرکت ها معمولا گزارش مسئولیت اجتماعی خود را به صورت سالانه منتشر می کنند تا همگان از جریان فعالیت های آنان در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، قانونی، زیست محیطی، اخلاقی و فعالیت های بشر دوستانه مطلع گردند.
توجه به رویکردهای اقتصادی، قانونی، اخلاقی و بشر دوستانه امروزه جزو لاینفک استانداردهای ملی و بین المللی می باشد و بنگاه ها ناگزیند برای شفافیت اقصادی، سلامت اداری و بسیاری از ابعاد دیگر، مسئولیت اجتماعی را در بنگاه های خود جاری سازند تا گام های موثر وبلندی برای ساخت آینده ای بهتر برای بشریت بردارند. بر این اساس انجمن مدیریت ایران تعهد و پشتیبانی خود را در قبال مسئولیت اجتماعی مدیریت بر اساس مدل کارول اجرا می نماید و از سازمان های علاقمند دعوت می نماید جهت آشنائی بیشتر با این مقوله مهم با دبیرخانه انجمن مدیریت ایران تماس حاصل نمایند و از کلاس های آموزشی و مشاوره رایگان بهره مند گردند.